single-image

„Mów coś, śpiewaj!” Improkracja & Capitol

Mów coś, śpiewaj! to cykl spektakli z udziałem aktorów Improkracji i Capitolu. Te trzy słowa kojarzą się z rozpaczliwym szeptem z kulis, kiedy aktor zapomni, co miał robić na scenie. Brzmią też jak wezwanie do improwizacji. Improkracja odpowiada na to wezwanie z radością, gwarantując wyjątkowy komediowy wieczór.

Mów coś, śpiewaj! to połączenie tego, co najlepsze w Capitolu i Improkracji – żywiołowej komedii, wspaniałych utworów musicalowych oraz integracji artystycznej z widzami. To szansa na zobaczenia na żywo całego procesu twórczego artystów od samego początku, pierwszej myśli, do ostatecznego efektu – dialogów i scen.

Raz w miesiącu na Scenie Ciśnień będziemy spotykać się z artystami Teatru Muzycznego Capitol.

W pierwszym spektaklu gośćmi byli Cezary Studniak i Łukasz Wójcik.

Od premiery „Mów coś, śpiewaj” Improkracji w Teatrze Muzycznym Capitol w lutym 2020 roku minęło już półtora roku. W tym trudnym także dla artystów czasie pandemicznym graliśmy wtedy kiedy tylko zaistniała taka możliwość. Do tej pory udało się nam zagrać kilka spektakli, w których gościliśmy Helenę Sujecką i Mikołaja Woubisheta (odcinek 2), Katarzynę Pietruskę i Tomasza Leszczyńskiego (odcinek 3), Elżbietę Kłosińską i Michała Szymańskiego (odcinek 4). W sierpniu zagramy 5 odsłonę razem z Klaudią Waszak oraz Albertem Pyśkiem.

Za każdym razem bilety na „Mów coś, śpiewaj!” rozchodziły się w przeciągu 15 minut, co niezwykle nas cieszy i onieśmiela. Publiczność Capitolu podczas spektaklu dawała nam znać, że to, co proponujemy na scenie nie tylko odpowiada im nie rzadko wysublimowanym gustom teatralnym, ale daje też dużo radości.

Obsada: Improkracja i aktorzy Teatru Capitol
Producent wykonawczy: Michał Gruz

1 odcinek cyklu „Mów coś, śpiewaj” Improkracja & Capitol

goście specjalni : Cezary Studniak oraz Łukasz Wójcik

fot. BTW Photographers / Teatr Muzyczny Capitol

Media o „Mów coś, śpiewaj!”

Radiowy Dom Kultury

Audycja z 15.02.2020 można odsłuchać klikając w poniższy przycisk.

"Wrocław się" w TVP3 Wrocław

Program z 13.02.2020 można odtworzyć klikając w poniższy przycisk :

"Dzieje się we Wrocławiu" w RAM

Audycję z 14.02.2020 można odsłuchać klikając w poniższy przycisk :

Leave a Comment

Your email address will not be published.